Vannak felmerülő kérdések itt Angliában amire az ember hiába vár választ. Ilyen az, hogy miért nem tesznek a lakásokba keverőcsapot, hanem csak külön hideg és meleg vizeset, amit sehogyan sem lehet kényelmesen használni?


Miért tesznek a fürdőszobákba padlószőnyeget?
Vagy miért teszik a villanykapcsolót az ajtó mögé,  miért nyílik minden ablak kifelé? Biztosan van még több,  de most éppen ennyi jut csak eszembe.
Nem hiszem, hogy van válasz  ezekre,  azon kívül hogy 1. tradíció, 2 . véletlenül, 3. hogy több embernek pl.  ablakpucolóknak legyen munkája. Illetve, hogy a külföldieknek legyen min gondolkodniuk, ha más dolguk éppen nincs.

Aztán itt van a kilincsek kérdése. Eddig ez fel sem tünt. Csak  ugye különböző okok miatt az ajtókat mindig csukni kell. Mindig. Ha csak átmegy  valaki a másik szobába egy percre.  Aztán vissza . Aztán megint át. Az ember meg csak ül a szobában, a másikban  persze, ést ezt hallja: Bang bang bang baaang. A falak is beleremegnek.
Ilyenkor kiszól kedvesen, hogy : Nyomd már le a kilincset amikor csukod az ajtót.  Másodszor is kedvesen kiszó,:l Édesem ne csapkodd már az ajtót nyomd le a kilincset... és aztán.. na igen a kilincs lenyomódik, amíg ugye észben van, aztán  kis idő múlva kezdődik megint: Bang bang és a falak is megremegnek.
A kilincs egy csuda találmány,  nálunk a családban forog is egy két kis dalocska róla, pl. "Kilincsét rángatta ordítva jól csinálta csak fordítva" és az a kedves nem túl hosszú mese, hogy: " Volt egyszer egy ajtó azon volt egy kilincs tovább nincs."


Aztán éppen másnap a koléganőm is a kilincset emlegette, mert náluk meg szétesett nem is olyan régen, és  a mama aki éppen kapaszkodott bele, elesett. Szerencsére nem lett a mamának baja. A kilncsnek viszont....
Hívni kellett valakit aki megszereli. Akitől még eredetileg vették ezt a kilincset  az ajtóval együtt, az kivonult, de nem tudta megcsinálni, és egészen véletlenül csak egy nagyon drága puccos kilincs volt nála amit megvehettek. Igazán aranynak is látszott, és az ára is olyan volt. Bizony itt Angliában a kilincsre vigyázni kell. Nem kell lenyomni, csak ha nyitjuk, és becsuklásnál azért van az a kis nyelv rész olyan szép ék alakúra alakítva hogy simán be lehessen csapni. Így sokáig jó  marad a kilincs, nem használódik el olyan hamar mert nincs agyonnyomkodva... Ha mondjuk nem abba kapaszkodnak egyesek, és a koléganőm itt a mamára célzott,  vagy hintáznak rajta másik egyesek, itt meg a gyerekre... Vagyis náluk is csapkodják az ajtókat és nem csak a gyerek, hanem az összes családtag.  A szép új kilincsük meg ragyog. És csak hogy a történet kerek legyen ez az a kérdés amire van válasz. Miért csapkodják az angolok az ajtót?  Mert vigyáznak a kilincsre.
Aztán lehet a többire is van csak még nem fejtődött meg számomra.